Blog > Komentarze do wpisu
Abośmy som jacy tacy ...

... chłopcy Miechowiacy. Nie ma tak, kurna, że tylko Włoszczowa i Włoszczowa (co to nawet nie wiadomo, jak ja odmieniać, taka dziura niesłychana) i że Gosiu tu i Gosiu tam. Nie ma, kurna, nie pozwolim. Miechów, kurna, tesz nie od macochy, ma ten, no, supeł kolejowy wshut-zahut-pułnoc-połódnie na kżysz , tunel w okolicy i peron nawet już ma. W odróżnieniu od. Tylko peron nie ma jeszcze patrona (peron expressowy imieniem posła ziemi miechowskiej Wody Wiesława brzmi dobrze, nie ?), a Miechowianie majo daleko do  Warszawy i Krakowa. Do Krakowa zwłaszcza, kurna, bez ekspresu ani rusz. I do Opoczna byłoby dobrze, bo tam super flizy (znaczy : kafelki) robio, no a w Grodzisku mam ciotke. W związku z powyższem, my, posłowie ziemi miechoskiej, opoczyńskiej i grodziskiej stanofczo  domagamy się  ustanowienia astanowek ekspresowych w wyżej wymienionych stacjach, gdysz som nam tam one niezbędnie potrzebne. Ażeby nie było deskryminacji i żeby każdemu według potszeb było, to niech się ten Gosiu-ekspres zaczymuje na rządanie też między wyżej wymienionymi.

I gdy my tak ze szwagrem siedzieli nad to odezwo, co nam ją nasz poseł Woda umiłowany zlecił, to już przy drugiej pułlitry nam zaśfitało, że to pszeciesz genialny pomys jest, żeby Polska od bałtyckiego naszego morza po Tatry nasze śnieżyste pokryła się siecio kolei ekspresowych i to małym kosztem wracanym dodatkowo z ełropejskiej kasy na infrasrukture. Żeby wydrukować takie aleganckie tabliczki Intercity i Superekspres i je przybić na wszystkich pociągach. I wtedy żaden nam nie potskoczy ełropejczyk, bo wtedy  u nas nawet podmiejskie bendom intercity, że o dawnym „Rzeźniku” Zakopane-Gdynia Główna Osobowa nie wspomnę. 

I gdy my jusz się ze szwagrem rozjuszyli tym pomysłem, to po trzeciej (Bolsa my wyciongli) doszlimy do logicznego wniosku, że tak samo zrobim z ałtostradami. I najsampierw to se zrobimy ałtostrade  do Kozłowa (bo ja z Miechowa jezdem niby, no ale szwagier jest z Kozłowa), a potem oznaczymy jako ałtostrade droge do Krakowa i Warszawy przesz Kielceradom. I byle nadążyć z drukowaniem znaków drogowych i tablic, to wnet się Polska cała pokryje siecio ałtostrat. I wszendzie, jak u Niemiaszków, kurna, bez ograniczen prentkości. I przy takim gospodarskim tanim sposobie, to nawet nie tszeba bendzie bramek na opłaty robić, bo wszystkjo bendzie społeczne za friko. I do wyborów kolejna obietnica spełniona.

I jusz pomiendzy czwarto a pionto tożeśmy byli blisko ustanowienia tych tszech milionów mieszkań dla każdego, ale jednak pienć pułlitry na dwóch to dość i dziś jusz tego sposobu nie pamientamy, ani ja , ani szwagier, ale pamiętamy, ze był po-ra-ża-jon-cy. No, ale nic to,  idzie Świento Narodowo-Państwowe i naraz imieniny sąsiada , więc się przy okazji ze szwagrem i sąsiadem spotkamy i na pewno cos uradzimy. I wtedy zarzondamy stanowisk w ministerstwach budownictwa (szwagier i sąsiat, bo się budujo) i infrasuktury (ja, bo to muj był pomys).

 Stary Werter

 PS : A taki ekspres to może a nawet powinien nazywać się Bystra Woda na cześć i chwałe posła naszego Wody Wiesława, a nie jakiś tam Malinoski. No bo weźmy – takiego Malinoskiego to nikt nie zna oprócz sklepowej, bo u niej na zeszyt chla  i posterunkowego, no bo wiadomo, krew nie woda, a Malinoski dusza człowiek ale nerwowy i po drugim winie na mundur alegorii dostaje. Takżetotak, dusza nie dusza, ale taki Malinoski to nie jest żaden wzur dla młodzierzy ani patron godny ekspresu pekape RP.

 

poniedziałek, 06 listopada 2006, stary_werter

Polecane wpisy

  • Czfarta Erpe – Dziennik budowy

    No i stałosie – nie żeby od razu katastrofa budowlana, ale jednak pewne zamieszanie na budowie. Według sądarzy Krakowianie choć raz się znaleźli komilfo

  • Na straganie w dzień targowy ...

    ... takie słyszy się rozmowy : 1. Jaka jest geneza języka łacińskiego ? 2. O poezji współczesnej („Skoro lubi pani czytać poezję, to proszę, dam Pani sw

  • Samobójczy sen semeńskiej sotni (shaggy-dog story)

    Szczupaki szeleściły sierpniowym sitowiem, stawem snuł się siny smog sycony swądem smażonej słoniny. Stopiony smalec sączył się strużką, stykając spaloną sośnin

Komentarze
Gość: makowski, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/11/07 10:33:35
jak to ktoś (w onecie chyba...)
"przeklejmy napis "INTER SJITY" na osobowe, podnieśmy ceny biletów... i wszystko będzie OK."
-
2006/11/07 22:16:40
No popacz. A muwio , że "gupi jak komentarz na Onecie" :-)
No to jestem w dobrym towarzystwie ;-)